Toomas Toomsoo meeskonnatöö pälvis suurima preemia

Reedel lõppes arsiteaduskonna päevade tähistamine traditsioonilise parimate ettekannete ja teadustööde autasustamisega.

Kõrgeima auhinnafondiga (380 eurot) parima doktorantide suulise ettekande auhinna pälvis ITK neuroloog Toomas Toomsoo ja tema kolleegide töö parkinsoni tõve diagnostilistest biomarkerist.

Toomsoo uuris 300 parkinsoni tõve patsienti ja 200 kontrollrühma isikut biomarkeri suhtes, mida peetakse üheks võimalikuks biomarkeriks Parkinsoni tõve (PT) diagnoosimisel. Markeri nimi on substantia nigra ja uuriti selle hüperehhogeensust (SN+).  Uuring tehti Eestis esmakordselt ja eesmärgiks oli uurida SN+ diagnostilist väärtust Eesti PT-haigetel.

Arstiteaduskonna päevade puhul üllitatud väljaandest saab lugeda, et Toomsoo töögrupi uuringutest selgus, et Eesti haigetel esines seos SN+ ja PT esinemise vahel. Sarnane oli tulemus ka võrreldes teiste UH aparaatidega mujal maailmas tehtud uuringutega. Eesti tulemused on olulised seetõttu, et uuringusse kaasati kokku ligi 10% kogu rahvastiku PT-haigetest.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.