Henn Pärn: pakkumine arstidele tuleb lähipäevil

Riiklik lepitaja Henn Pärn kinnitas, et nii tervishoiutöötajate kui ka haiglate esindajad on ühisel arusaamisel, et nii enam edasi minna ei saa, mistõttu jõuab haigekassani suure tõenäosusega konsensuslik pakkumine. Seejärel seisab haigekassa karmide valikute ees, kirjutas Postimees.

Eelmisel nädalal riiklik lepitaja Henn Pärn veel konkreetsete ettepanekutega välja ei tulnud, ent kinnitab, et plaanib seda teha selle nädala lõpus. Pakkumine tuleb muuhulgas nii öötundide lisatasu, puhkepäevadel töötamise tasu kui ka arst-õppejõudude palga suhtes.

Pärn lisas, et kui töörahu on oluline, siis tuleb see pakkumine alla neelata.

«Teen ühtse lõpliku pakkumise, et haigekassa saaks aru, kui palju see maksma läheb. See tuleb karm pakkumine, see peab olema põhjendatud ja ühiskonnale selge. Osapooltele peab olema arusaadav, mis sellele järgneb,» rääkis Pärn.

Tema sõnul on vaja veel vaja selgeks rääkida, et mis juhtub, kui haigekassa on tema poolt tehtud ettepanekuga nõus.

«Sellest peavad arusaama nii haiglad kui arstid. Nii mõnigi jääb tööst ilma, sest on vähetõenäoline, et sellises poliitilises õhkkonnas, nagu praegu on, oleks keegi valmis meditsiini raha juurde panema. Raha ümber jagada lihtsalt ei ole,» nentis Pärn.

Ta kinnitas, et tänaseks on nii haiglate liidu esindajad kui ka tervishoiutöötajate esindajad ühel arusaamisel, milline võiks pakkumine olla.

«Minu poole pöördusid mõlemad osapooled korraga - nii tööandjad kui ka töövõtjad on ühisel arusaamal, et niimoodi edasi minna ei saa. Kui siiani tööandjad leidsid kuidagi võimalusi, siis praegu on tööjõupuudus ja koormus jõudnud teatud piirini,» rääkis Pärn.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.