Obama lubas USA jõulisemat reaktsiooni Ebola-epideemia ohule

USA president Barack Obama lubas eile Ühendriikidelt senisest agressiivsemat vastust Ebola-epideemia ohule, vahendas Postimees.

Obama toonitas Valges Majas tähtsamate ametiisikutega peetud kriisikohtumise järel seda, kui oluline on aidata Aafrika riikidel saada viiruse levik kontrolli alla. Ühendriikide president nimetas abi Lääne-Aafrikale investeeringut USA enda avalikku tervishoidu.

«Kui me ei reageeri rahvusvahelisel tasandil efektiivselt ...võivad meid tabada probleemid,» ütles Obama hiljem USA televisioonis edastatud kommentaaris.

Obama kohtus teiste seas asepresident Joe Bideni, kaitseminister Chuck Hageli, tervishoiu- ja inimressursside ministri Sylvia Burwelli ja sisejulgeolekuminister Jeh Johnsoniga pärast teateid teise ameeriklase nakatumisest Ebolasse Ühendriikide pinnal. Tegemist oli nädala eest surnud Libeeria meest Dallases hooldanud USA tervishoiutöötajaga.

Presidendi sõnul arutasid kriisikohtumisel osalejad «kuidas jõulisemalt jälgida ja teostada järelevalvet selle üle, mis täpselt Dallases toimub», et õppetunnid saaksid edastatud «haiglatesse ja kliinikutesse üle kogu riigi».

Obama sõnul on Ebola-epideemia puhul sarnaselt gripiga tegemist olukorraga, mille puhul on viiruse kiire levimise riskid kohesed.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.