Hingamisteede viirusnakkuste hooaeg on alanud

Terviseameti kinnitusel algas oktoobris gripi ja teiste ülemiste hingamisteede viirusnakkuste leviku hooaeg ja haiglate andmetel on tuvastatud juba kaks A-grippi haigestumist.

Kuigi gripihooaeg on haigestunute arvu osas alanud tavapäraselt, on haiglate andmetel kinnitatud juba kaks A-grippi haigestumist 65 ja vanemaealiste inimeste seas. Eelmise hooaja esimesed grippi haigestumised said laboratoorse kinnituse alles detsembri lõpus.

Haigestumise intensiivsus ei ületanud kahel esimesel nädalal hooaja algusele iseloomulikke näitajaid ja arstide poole pöördus  40. nädalal 3822  ja nädal hiljem 3236 haigestunut.

Vanusrühmade järgi haigestuvad enim kuni nelja-aastased lapsed. Maakondade lõikes nakatunute arvu osas suuri erinevusi ei ole.

Varasemate aastate kogemustele tuginedes märgib terviseamet, et grippi haigestuvad enam lapsed, kuid  haiglaravi vajavad just vanemealised. Eelmise hooaja hospitaliseerimise sageduse näitajad kinnitasid, et vanemaealiste haigestunute seas oli hospitaliseerimine 23 korda kõrgem laste hospitaliseerimise sagedusest.

Terviseamet palub perearstidel vanemealistele patsientidele pöörata erilist tähelepanu ja võtta neilt haigestumise korral kindlasti proovid ka gripiviirusele.

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli Euroopa Liidus grippi haigestumise intensiivsus kõikjal hooaja algusele omaselt madalal tasemel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.