USA teadlased: roekapslid ravivad soolenakkust

Antibiootikumravi järel kõhulahtisust tekitav bakter Clostridium difficile nakatab maailmas aastas sadu tuhandeid inimesi ja nõuab tuhandeid elusid. Nakkuste tõrjumiseks on küll tõhus viis, kuid see pole kõige meeldivam, kuna hõlmab soolestikku teiste roe toimetamist. Uus töö vihjab, et lahendust võiksid pakkuda külmutatud roekapslid, vahendas ERRi teadusportaal.

Massachusettsi üldhaigla arstid eesotsas Ilan Youngster alustas soolalahuses oleva roega, filtreeris sellest välja kasulikud bakterid ja pumpas filtreerimisel saadud vedeliku pillidesse, mille viimaks külmutas.

Kahekümne Clostridium difficile nakkuse käes kannatava patsiendiga tehtud katsed näitasid, et pillide manustamise järel terves neist esimese päeva jooksul 14. Teiseks päevaks kasvas tervenenute hulk viie võrra. Kokku manustas neist igaüks perioodi vältel 30 kapslit.

Youngsteri töörühm märgib, et roepillid säilivad külmikus kuni 250 päeva. Esimesed tulemused viitavad, et lähenemisviis pakuks traditsioonilistele väljaheidete siirdamisele paljutõotavat alternatiivi.

Pikemalt ERRi lehelt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.