Ebola kriisipiirkonnad hädas meedikute nappusega

Ebola viirusega nakatunute arv tõusis sel nädalal üle 9000. WHO prognoosib, et aasta lõpuks võib nakatunute arv Lääne- Aafrikas ulatuda 10 000 nädalas. Puudus on meedikutest ning abitöötajatest, vahendas ERRi portaal uudistesaadet "Aktuaalne kaamera. Nädal".

Eelmisel nädalal naasis Libeeriast nakkushaiguste arst Argo Parts, kes Eestist ainsana selles kriisikoldes on töötanud. Ta on seni ainus eestlane, kes teadaolevalt Ebola piirkonnas töötanud.

"Inimesed varjavad oma haigeid ja oma haigust niikaua kui võimalik. Alles siis, kui asi läheb tõsiseks tullakse haiglatesse, mis on pungil täis, abi saama. Masendav on see, et tihtipeale, kui on varjatud seda inimest kusagil kodus ja ta sureb, siis öösel viiakse lihtsalt surnud välja ja jäetakse sinna. Paari sellist juhtumit ma nägin Monrovias," rääkis ta.

Varjatakse, sest kardetakse, et kogukond heidab nad välja. Abi otsides liigutakse suurlinna getodesse. Meeleheites rünnatakse ka humanitaarabitöötajaid.

Ebola haigete põetajatest on meeletu puudus. Sõdurite püstitatud ilusad, suured välihaiglad on küll valmis, aga tühjad. Meedikute lähetamist kriisipiirkonda, sealhulgas nii arstide, õdede, hooldus-või abipersonali näol, palutakse ka Eestilt.

"Tänase seisuga ei ole rohkem ühtegi inimest, kes oleks väljendanud valmisolekut sinna missioonile minna," tõdes välisminister Urmas Paet.

Pikemalt ERRi lehel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.