Eestil puuduvad Ebola-haigete transportimiseks vajalikud kapslid

Terviseameti sõnul pole Eestil Ebola-haigete transportimiseks mõeldud spetsiaalset kapslit, sest rahvusvahelistes juhistes selle vajadust ette ei nähta, vahendas ERR.

Ei möödu päevagi, kui maailmameedia ei räägiks Ebolast, mõnest uuest haigusjuhust või mõnest uuest riigist, kus tuleb nakatanute või nakkuskahtlusega tegeleda. Haigete transpordi puhul on pildis pea eranditult, kui Lääne-Aafrika riigid välja jätta, spetsiaalsed transpordikapslid.

Küsimusele, kas ka Eestis on sellised kapslid olemas, oli terviseameti vastus "Aktuaalsele kaamerale" selline: "Meil Eestis spetsiaalseid kapsleid ei ole ja vajadus nende järele samuti puudub. Transpordikapslite vajadust ei nähta ette ka rahvusvahelistes juhistes."

Nii võib järeldada, et norralastele, ameeriklastele, brittidele, hispaanlastele, sakslastele, itaallastele ja paljudele teistele meeldivad kas lihtsalt läikivad asjad või on Eesti Ebolat põdeva inimese transpordiks valmis siiski vaid paberil.

Eelmisel nädalal Libeeriast Ebola-koldest naasnud nakkushaiguste arst Argo Parts kinnitas, et transpordikapsel on tõesti vaid lisaturvameetod, kuid Ebola on selline tõbi, mille puhul kulub see marjaks ära.

"Midagi ei ole seal kokku hoida, kui on selline võimalus olemas, kui need kapslid on olemas, siis võiks neid kasutada," ütles Parts.

Kui turistil või reisilt tulnud eestlasel tõuseb palavik ja ta otsib riigipõhist infot, mida edasi teha, siis näiteks Soomes leiab sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumi kodulehel otsingumootorist "Ebolat" otsides neli lehekülge erinevaid materjale ning viiteid. Kui teha sama eksperiment Eestis, on otsingutulemus paraku null.

Pikemalt ERRi lehelt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.