30% günekoloogidest on puutunud kokku koduvägivalla all kannatavate naistega

Kolmandik naistearstidest on kokku puutunud juhtumitega, kus pekstud on lapseootel naist. Sellise fakti leiab täna tutvustatavast lähisuhte- ja seksuaalvägivalla uuringust, mille aluseks on pere- ja naistearstide kogemused, kirjutas ERR.

Uuringus vaadeldakse arstide hinnanguid niisuguse vägivalla ohvrite abistamise võimalustele. Samuti vastab uuring küsimusele, kas ja kuivõrd sõltub vägivalla ennetamine pere- ja naistearstist?

Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi ekspert Helve Kase rääkis ERRi raadiouudistele, et 2003. aastal viidi läbi sarnane uuring. "Paraku peab ütlema, et olukord on üsna sarnane või isegi natuke halvem, kui oli aastal 2003," ütles Kase. Kõige drastilisemad näited on tema sõnul rasedate vastu suunatud vägivald.

"Selles osas kahjuks muudatusi ei ole. Nii aastal 2003 kui 2014 on 30 protsenti naistearstidest kokku puutunud nende juhtumitega, kus nende vastuvõtule on tulnud peksmisjälgedega rasedad. Esineb ka sellist asja nagu lapsekaotus peksu tagajärjel."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.