Alla palgakokkuleppe palkasid sel aastal vähem

TAI kogub teist aastat andmeid ka selle kohta, kui paljud arstid saavad ikkagi tasu alla palgakokkuleppe alammäära. Aastaga on nende osakaal vähenenud 7,4%.

2013. aastal oli selliste arstide suhe kõikidesse arstidesse 8,1%, aga sel aastal juba 7,5% - vähenemine 7,4%, näitab TAI statistika. Väga väike on selliste arstide osakaal ka residentide osas, alla 2% mõlemal aastal.

Õendustöötajate puhul oli alla alammäära tasustatute osakaal veelgi väiksem: mullu 4,8% ja tänavu 4,4%. Ja veelgi väiksem oli see suhe hooldajate puhul, vastavalt 2,1 ja 1,6%.

Samas üllatavalt paljud hambaarstid saavad alla palgakokkuleppe palka, eelmisel aastal oli neid 38% ja sel aastal 33%. sama kehtib ka perearstide kohta, kus alla palgakokkuleppe sai mullu palka 17,8 ja tänavu 19,3%. See on seletatav sellega, et nad on oma keskuste omanikud ja võtavad välja dividendide.

Meenutuseks: 1. märtsil 2013 kehtestatud töötasu alammääraks arstidele oli 8,0 eurot tunnis, õdedele, ämmaemandatele ja tervishoiu tugispetsialistidele 4,5 eurot tunnis, kiirabitehnikutele 3,83 eurot tunnis ning hooldustöötajatele 2,6 eurot tunnis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.