Sotsiaalministeerium: koostöö ja arutelud kindlasti jätkuvad

Eile teatasid puuetega inimeste esindusorganisatsioonid, omastehooldajad ja nende toetajad, et nad ei soovi aktiivselt osaleda hea tahte leppe koostamises ja sõlmimises. Sotsiaalministeerium peab sellist avaldust kahetsusväärseks ning kutsub üles konstruktiivse arutelu jätkamisele nii reformi kui ka hea tahte leppe väljatöötamises.

Järgneb sotsiaalministeeriumi pressiteade:

„Töövõimereformi koostamine on toimunud läbi koostöö, dialoogi ja diskussiooni, milles kõikidel osapooltel on väga tähtis roll. On igati kahju, kui mõned reformile olulised organisatsioonid ei soovi edasistes diskussioonides osaleda,“ ütlesid sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt ning tervise- ja tööminister Urmas Kruuse ühises avalduses. „Nii suuremahuliste reformide elluviimine pole kindlasti ühe inimese ega organisatsiooni teha. See saab teostatud ainult ühiste jõupingutustega. Me soovime julgustada kõiki oma sõna sekka ütlema ja tegutsema, sest üheskoos leiame parimad lahendused,“ lisasid ministrid.

Reformi peatamine  ning hea tahte leppes mitte osalemine tähendaks teenuste – tööalane rehabilitatsioon, abivahendid, tööturuteenused jne – pakkumise edasilükkamist. Me ei näe, kuidas aitab see kaasa vähenenud töövõimega inimeste olukorra parandamisele, sest koostööleppes kokkulepitavad tegevused omakorda toetavad reformi elluviimist.

Ka eriarvamuste korral peab olema valmidus neid ühise laua taga arutada ja lahendusi otsida. Kaheksa organisatsiooni ja meile olulist sotsiaalpartnerit on juba esitanud muudatusettepanekuid hea tahte leppele, mis näitab, et koostööd peetakse oluliseks. Ei saa kohe kindlasti väita, et nende partnerite töö ja vaev on läinud tühja ning leppest ei oleks kasu.

Väide, et tervise valdkonna hea tahte koostööleppe punktidest ei ole tänaseks täidetud ühtegi ei vasta tõele. Hiljuti kiitis Vabariigi Valitsus heaks „Tervishoiu arengusuunad aastani 2020“, mis võtab kokku mitme tervishoiu valdkonna olulised teemad ja tegevused. Sellesse dokumenti andsid kõik leppe allkirjastanud osapooled olulise sisendi.

Tervise hea tahte koostöölepet peame positiivseks näiteks heast kaasamisest vaatamata põhjustele, miks lepe tekkis. Samas eeldab selline koostöö partneritelt valmisolekut, tahet oma aega ning teadmisi panustada ja eelõige ka tegelikku soovi arengutele kaasa aidata.

Hea tahte leppe arutamiseks toimub järgmine kohtumine sotsiaalministeeriumis vastavalt varasemale kokkuleppele 28. oktoobril algusega kell 14.30.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.