Mullu nakatus tuberkuloosi üheksa miljonit inimest

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) kolmapäeval ilmunud raporti kohaselt nõudis tuberkuloos maailmas eelmisel aastal 1,5 miljonit inimelu. Kuigi ohvrite arv on viimase 20 aastaga langenud pea kaks korda, muutuvad üha suuremaks probleemiks antibiootikumresistentsed tüved, vahendas ERR.

WHO raporti kohaselt haigestus eelmisel aastal tuberkuloosi maailmas umbes üheksa miljonit inimest. Kuigi suremus on langenud viimastel aastatel aastas keskmiselt 1,5 protsenti ja võrreldes 1990. aastaga 45 protsenti, on tegu endiselt ühe maailma kõige surmavama nakkushaigusega pärast HIV/AIDS-i.

Raportis märgitakse lisaks, et HI-viiruse kandjad nakatuvad tuberkuloosi oma nõrgema immuunsüsteemi tõttu ka keskmisest sagedamini.

Aastas jääb umbes kolm miljonit nakatunut riikide tervishoiusüsteemidele märkamatuks või neid ei registreerita ametlikes andmebaasides. Kuna enamikel juhtudel on võimalik haigust antibiootikumidega tõrjuda, taandub surmajuhtumite hulk suuresti rahanappusele.

WHO hinnangul jääb aastas puudu umbes 1,5 miljardit eurot. Tänapäeval eraldatakse tuberkuloosi vastaseks võitluseks üle kogu maailma umbes 4,8 miljardit eurot.

Pikemalt ERRi lehel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.