Valitsus kiitis heaks vähi sõeluuringute registri loomiseks vajaliku seaduseelnõu

Vabariigi Valitsus kiitis täna heaks rahvatervise seaduse muutmise seaduseelnõu, millega kehtestatakse õiguslik alus vähi sõeluuringute registri loomiseks ja pidamiseks riikliku tervisevaldkonna andmekoguna. Seadus on kavandatud jõustuma 2015. aasta 1. jaanuaril.

Registrisse kogutud andmete põhjal on võimalik regulaarselt analüüsida ja hinnata sõeluuringuprogrammide tõhusust ja kvaliteeti ning teha tõenduspõhiseid otsuseid sõeluuringute tõhustamiseks.

„Loodav register on esimene tervise infosüsteemi võimalusi täielikult ära kasutav andmekogu,“ rõhutas tervise- ja tööminister Urmas Kruuse. „See aitab kaasa vähi ennetamisele ja varasele avastamisele, vähendab ravikulusid ning tagab patsientidele paremad paranemisvõimalused,“ lisas minister.

Register hakkab jõustumise hetkest koguma andmeid rinnavähi ja emakakaelavähi sõeluuringute kohta, kuid registri loomisel ja arendamisel on arvestatud asjaoluga, et tulevikus võib sõeluuringute hulk suureneda.

Alates 2016. aastast soovib riik alustada soolevähi sõeluuringuga.

Praegu osaleb rinnavähi sõeluuringus ca 55% kutsutud sihtrühmast ja emakakaelavähi sõeluuringus 30%. Heaks hõlmatuse tasemeks loetakse rahvusvaheliselt üle 70% sihtrühmas olevate inimeste osalemist sõeluuringus. Eesmärk on saavutada aastaks 2017 hõlmatus 50% ja aastaks 2018 hõlmatus 70%.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

4. detsember 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.