EL toetab Ebola-vastast võitlust Aafrikas miljardi euroga

Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhid leppisid reedel kokku Ebola-vastase võitluse toetamises Lääne-Aafrikas miljardi euroga, teatas Euroopa ülemkogu president Herman Van Rompuy, kirjutas Delfi.

„Euroopa Liit suurendab finantsabi Lääne-Aafrikas Ebola vastu võitlemiseks  miljardi euroni,“ teatas Van Rompuy Twitteris AFP vahendusel.

28 liikmesriiki ja Euroopa Komisjon on juba lubanud ligi 600 miljonit eurot meditsiinipersonalile maksmiseks ja muuks otstarbeks epideemiariikides Libeerias, Sierra Leones ja Guineas, kus Ebolasse on surnud umbes 4900 inimest.

Seni on ebolasse nakatunud umbes 10 000 inimest, kuid eksperdid on hoiatanud, et detsembri alguseks võib nakatuda 10 000 inimest nädalas. Haigusesse suremus on sealjuures 70 protsendi juures.

Ebolakriis on Euroopa Liidu tippkohtumisel tähtis teema ning Saksamaa liidukantsler Angela Merkel on kutsunud üles kokku leppima, kui palju personali peaks Euroopa Liit Lääne-Aafrikasse ebolaga võitlema saatma.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.