Laste Vaimse Tervise Keskus peab neljapäeval sarikapidu

Tallinna Lastehaigla Laste Vaimse Tervise Keskuse sarikapidu toimub 30. oktoobri keskpäeval.

„Enne talve katuse alla saamine on Põhjamaa inimestele märk asjade õigest toimimisest ning annab kindlustunnet meile kõigile,“ ütleb psühhiaatriateenistuse juhataja dr Anne Kleinberg, kes on Laste Vaimse Tervise Keskust pikisilmi oodanud ning selle nimel kümme aastat tööd teinud.

Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts ütleb, et õigeaegne sarikapidu annab lootust, et õigeks ajaks, järgmise aasta sügiseks, saab valmis kogu ehitus tervikuna.

Lastehaigla haldusjuht Peeter Insakov on ehitajaga, Astlanda Ehitus OÜga rahul, sest maja on kerkinud silmnähtava kiirusega.

Esimene kopalöök vundamendiaugu kaevamiseks tehti 9. juuni hommikul, nurgakivisilinder asetati pidulikult paika 7. augustil. Ilusate ilmadega augusti ja septembri jooksul kerkis majakarp kui imeväel, jõudes „kaane“ ehk katusevalmidusse oktoobri lõpuks. Samal ajal rajatakse uut ja vana maja ühendava tunneli süvendit ning parklat.

Oma lõpliku jah-sõna Laste Vaimse Tervise Keskuse finantseerimiseks andis Norra riik 2012. aasta detsembris, ehitamisleping allkirjastati 23. mail 2013. Sellele eelnes pikk taotluste/äraütlemiste periood ning koostöö lastehaigla ja sotsiaalministeeriumi vahel.

Projekti kogumaksumus on 6 635 780€, sellest 3 540 250€ on Norra valitsuse toetus ja 2 470 780€ lastehaigla omafinantseering. Eesti riigi kaasfinantseering on 624 750€.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.