Lastehaigla anestesioloogia-intensiivraviosakond avab taas uksed

3. oktoobril, pärast pool suve ning sügist väldanud renoveerimiskuuri, avab Tallinna Lastehaigla anestesioloogia-intensiivraviosakond uuesti uksed.

„Ehitus 5 ECO on osakonna üle andnud, haigete ravi uuel pinnal saab võimalikuks pärast uue aparatuuri seadistamist,“ ütleb Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts. „Ruumi on saadud juurde osakonna vaheseinte õgvendamisega, verekabineti kahe endise ruumi ning kipsitoa arvelt. Sellega suurendati kahe isolaatori pinda, lisandus ruum vastsündinute toidu käitlemiseks, paranesid tingimused lastevanemate viibimiseks osakonnas, samuti personali olmetingimused. Avarust ja valgusküllasust lisavad klaasuksed ja vaheseinaaknad – ühest palatist näeb teistesse. Koos ruumide renoveerimisega uuendati märkimisväärne osa aparatuurist. Suur osa sellest paigutatakse konsoolide abil lakke, millega säästetakse põrandapinda.“

„Uue osakonna kavandamisel on mõeldud eelkõige patsiendi ja tema perekonna mugavusele ja heaolule. Nüüdsest on vanematel võimalik kohal olla ööpäevaringselt. Meil on tingimused, et luua neile privaatne ja turvaline keskkond intensiivraviosakonnas, kus lapse seisund on pidevalt monitooritud,“ ütlevad osakonna juhataja Mari-Liis Ilmoja ning õendusjuht Birgit Kiilaspää.

Avamispäevaks pannakse üles ka kokku 120 000 eurot maksnud kolm teise põlvkonna NAVA funktsiooniga hingamisaparaati, kingitus Tallinna Lastehaigla Toetusfondilt. „NAVA ventilatsioon tähendab, et õhku lihtsalt ei puhuta, vaid aparaat registreerib lapse ajust tuleva hingamistahte, toetades seejärel hingamist. Sellega säästetakse ja kaitstakse sügavalt enneaegsete vastsündinute hapraid ebaküpseid kopse,“ selgitab toetusfondi juhataja Inna Kramer.

Ehitus algas 7. juulil ning ümberehitus osutus plaanitust mahukamaks. Maha tuli lõhkuda vana põrand ning asendada osaliselt kanalisatsioonitorustik. Probleeme oli kommunikatsioonide mahutamisega nõukogudeaegse kõrgusstandardiga ruumidesse.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.