Laine Randjärv: naised vajavad terveid, mitte haigeid või väga haigeid mehi

Täna Riigikogus toimuval meeste tervise teemalisel konverentsil „Kuidas eesti mees elaks 10 aastat kauem? Tervelt!” ütles Riigikogu aseesimees Laine Randjärv, et statistika järgi elab Eesti mees tervena vaid 53 aastat ja see on Eesti naiste jaoks väga suur mure – tahaks elada koos kaua ja võimalikult terve mehega. 

“Meil tuleb eesmärgiks võtta kaks asja: pikendada mehe eluiga ning tervena elatud aastaid,” rääkis Laine Randjärv. “Küsimus ei ole üksnes mehe eluea lühiduses või emotsionaalsetes kannatustes, mida see toob kaasa lähedastele, vaid ka selles, et elu viimastel aastatel on enamik mehi haiged või väga haiged. Kahjuks mehed ei hooli endast piisavalt, eks siis naised peavad hoolima veelgi rohkem – meeste tervis ja elukvaliteet on laiemalt kogu ühiskonna probleem ja sellest tuleb rohkem rääkida.”  

“Statistika näitab, et eesti mees elab oma viimased 18 eluaastat haigena ja väga oluline on, et need viimased aastad oleksid valutud või et oleks võimalik esimeste nähtude juures teda ravida teda nii, et hiljem probleeme ei tekiks,“ sõnas Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees dr Ralf Allikvee. “Üks pingutus on, et eesti mees elaks 10 aastat kauem, aga teine veel olulisem, et ta elaks tervemalt. Üks asi on mees enne PSA testi ja teine mees pärast PSA testi. Kui me uurime, siis me peame suutma asjad lõpuni viia. Me peame suutma tagada ravi.”  

“Mul on valus näha suhtumist, et mees peab olema pehmo,” rääkis Ralf Allikvee. “Et mees ei tohi vihastada või piltlikult öeldes anda “vastu hambaid”, kui see on vajalik. Mul on isiklik kogemus olemas oma lapselapselapsega, kas astus koolis ühe prillidega poisi kaitseks välja ja kuna kiusajad läksid kaebama, sai hoopis tema märkuse. Poiss ütles, et järgmine kord ta enam kaitsma ei lähe... Mina üritan kasvatada ürgset eesti meest, mitte pehmot. Kui me kasvatame järgimise põlvkonna pehmodeks, siis me kasvatame neid vaimseteks invaliidideks, mille tagajärjeks on erinevad haigused. Me peame tegelema traditsioonidega, et mees oleks mees ja naine oleks naine. Siis me olemegi tervemad võimalikult kaua.”

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.