Sepper: Mehed peaksid androloogile pääsema saatekirjata

Soolose võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Mari-Liis Sepper pöördus eile asekantsler Ivi Normeti poole ajendatuna meeste ebavõrdsest kohtlemisest.

Nimelt olevat voliniku poole pöördunud 2013. ja 2014. aastal mitu arsti ja kodanikku, kes leiavad, et androloogi ja uroloogi juurde pöördumiseks patsientidele kehtestatud perearsti saatekirja esitamise nõue kohtleb mehi võrreldes naistega ebasoodsamalt.

Volinikule tehtud pöördumistes on muuhulgas välja toodud, et nii androloogi kui ka uroloogi poole pöördumine peaks olema tehtud võimalikult lihtsaks, sest androlooge on Eestis arvuliselt väga vähe ning uuringute järgi on mehed tagasihoidlikumad kui naised arsti juurest abi otsimisel ning ei pruugi seksuaaltervise küsimustes pöörduda spetsialisti poole abi saamise eesmärgil õigeaegselt.

"Ma palun Teie abi, et vastata minu poole pöördunud inimestele ning et mõista, millisel põhjusel nõutakse perearsti saatekirja uroloogi ja androloogi poole pöördumiseks, samas kui günekoloogi poole võivad naised ilma vastava eriarsti juurde suunava saatekirjata pöörduda," kirjutas Mari-Liis Sepper oma pöördumises.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.