Soome Ebola-kahtlusega patsiendil võib olla hoopis malaaria või tüüfus

Soome tervishoiuministeeriumi teatel võib Ebola-kahtlusega haiglasse tulnud patsiendil olla hoopis ka malaaria või tüüfus – sümptomid on sarnased, samuti on need haigused Ebolast oluliselt levinumad.

Ebola kahtlusega patsient saabus Soome Libeeriast ning pöördus terviseprobleemide tõttu ise eile arstide poole. Nüüdseks on patsient paigutatud uurimiseks ja raviks Meilahti haiglasse, edastab Iltalehti.

Patsiendilt võetakse mitmeid proove ning meedikute kinnitusel kontrollitakse ka, ega tal pole hoopis mõnda muud troopilist haigus, sealhulgas näiteks väga levinud malaariat või tüüfust. Täna pärastlõunal peaks selguma, kas tal on Ebola või mitte.

Patsiendil tekkisid haigussümptomid 21 ööpäeva pärast Libeeriast lahkumist. Tema nakatumist Ebolasse peetakse  üsna ebatõenäoliseks, kuna ta ei olnud Libeerias otseses kontaktis Ebolasse nakatunutega. Lisaks tekkisid tal haigussümptomid alles haiguse peiteaja lõpul.  Ebola peiteaeg on 2 – 22 ööpäevani.

Patsiendi seisund on hea, kinnitas Helsingi ja Uusimaa tervishoiupiirkonna esindaja.

Väljaande Helsingin Sanomat andmetel on isikul USA kodakondsus.

Lääne-Aafrika riikides Guineas, Libeerias, Nigeerias ja Sierra Leones on juba mõnda aega olnud Ebola epideemia. WHO andmetel on Ebolasse nakatunud rohkem kui 10 000 ja surnud ligi 5000 inimest.

Ebola viirus avastati hemorraagilise palaviku epideemia ajal Ebola jõe äärses külas Zaire'is 1976. aastal.

Ebola puhul tekib väsimus, kõrge palavik, kõhulahtisus, liigese- ja lihasvalu, iiveldus ja oksendamine. Ebola mõjutab ka hingamissüsteemi, tekitades hingeldamise, luksumise ja köha.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.