Tarbijakaitse asus arsti krediidifirmat uurima

Septembri lõpul alustas tarbijakaitseamet laenufirma Medicredit OÜ suhtes järelevalvemenetlust, kuna ettevõtte koduleht ja sellel kirjas olnud laenutingimused ei vastanud seaduse nõuetele.

Ettevõttele anti kodulehe ja lepingutingimuste muudatuseks ja ametile tagasiside andmiseks aega 17. oktoobrini.

Medicrediti üks omanikke hambaarst Kristjan Gutmann ütles, et tarbijakaitseameti märkused ei tulnud ootamatult. “Nende ülesanne on jälgida ja kontrollida kõikide finantseerimisasutuste reklaame ning kodulehekülgi,” ütles Gutmann. Käesolevaks ajaks on nõutud muudatused tema sõnul tehtud.

Ehkki menetlus on algatatud ainult Medicrediti suhtes, vaadatakse vajadusel üle ka teised sarnast teenust pakkuvad ettevõtted, kinnitas tarbija­kaitseameti tarbija­poliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski. Ta selgitas, et amet ei näe probleemi laenu sihtotstarbes, kuid iga tarbijale laenu pakkuv ettevõte peab järgima võlaõigusseaduse tarbijakrediidi regulatsiooni, sealjuures vastutustundlikku laenamise põhimõtet ja veenduma isiku maksejõulisuses.

Turetski sõnul soovitab tarbijakaitseamet raviteenust pakkuval ettevõttel uurida, kuidas teeb partnerina silmapiiril olev krediidiettevõte tarbijate maksevõime hindamist. Samuti tuleb omavahelises lepingus korrektselt kokku leppida õigused, kohustused, sealjuures tähelepanu pöörates isikusamasuse tuvastamise protsessile ja vastutusele. Lisaks võiks uurida, kui ette­võte on varasemalt tarbija­krediidi turul tegutsenud, siis milline on ettevõtte maine ja taust, soovitas tarbijakaitseameti esindaja.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.