Eesti arstid harrastavad meditsiiniturismi

Viimase viie aasta jooksul ühelt missioonilt teisele rännanud kirurg nimetab oma «hobi» meditsiiniturismiks, mis pakub muuhulgas vaheldust Eesti töörutiinile.

«Võimalik, et ongi kaht tüüpi arste – need, kes käivad ühel missioonil ära ning leiavad, et see pole neile, ja teised, kes jäävadki käima,» räägib Indiast kahenädalaselt humanitaarmissioonilt naasnud Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) üld- ja onkokirurgia keskuse juhataja-ülem­arst Jüri Teras.

Varem Ghanas, Gambias ja Mongoolias ning kahel korral Indias käinud mehe sõnul saavad arstid missioonil osalemisega võimaluse end ametialaselt heas mõttes šokeerida.

«Oleme siin Eestis omajagu ära hellitatud. Võib öelda, et siin (PERHis – R. V.) asub kui mitte maailma, siis Euroopa üks paremini varustatud haiglaid,» loob Teras kontrasti humanitaarmissioonide sihtriikide ja Eesti vahel.

Seevastu maailma suurima rahvaarvuga riigis Indias, kus rahvusvaheline meeskond tegi Punjabi osariigis kaheksal lõikuspäeval kokku 70 operatsiooni, olid töötingimused tavainimesele üsna kujuteldamatud.

Edasi loe Postimees

Tervisest

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.