Puudub juhend, millal meedik peaks vägivallast politseile teatama

Kas siniseks löödud silma või ninaluumurruga arstide hoole alla jõudnud täiskasvanud patsiendist peaks teadma ka politsei?

Kas arst peab peksmisest vaikima, kui vägivallaohver rääkimiseks nõusolekut ei anna? Haiglad ja politsei on alustanud arutelu, et tuua rohkem selgust sellesse, millal meedikud peaksid politseile vägivallajuhtumitest teada andma.

Laste vastu suunatud vägivallajuhtumite kohta ütleb lastekaitseseadus üheselt – vähimagi kahtluse korral peab sellest igaüks viivitamatult teavitama kas omavalitsuse sotsiaaltalitust või politseid. Täiskasvanute puhul on seadus ebamäärasem ja meedikutel tuleb paljudes olukordades toetuda oma intuitsioonile ja tervele talupojamõistusele. Kuidas peaks perearst või meedik toimima, kui tema poole pöördub (kodu)vägivalla tunnustega patsient ja millist vigastust pidada raskeks? Praegu juhinduvad meedikud reeglist, et teatada tuleb vaid eluohtlike vigastuste ning külm- ja tulirelvahaavade korral. Justiitsministeeriumi esindaja sõnul peab meedik politseid teavitama esimese astme kuriteost, kergemate vigastuste korral võib politseid teavitada ainult patsiendi nõusolekul. Kas sel juhul peaks meedik olulise info vaid enda teada jätma?

Edasi loe Õhtulehest

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.