Benu Apteek vaidlustab omandipiirangu kohtus: maale ei saanud apteeki luua

Baltimaade juhtivale ravimikaubanduskontsernile Tamro Baltics kuuluv Benu Apteek Eesti OÜ vaidlustab kohtus Ravimiameti otsuse, millega amet keeldus Riigikogus kevadel vastu võetud ravimiseadusele viidates andmast Benule luba Viljandimaal Abja-Paluojal apteegi avamiseks.

“Vaidlustame Ravimiameti otsuse kohtus, sest näeme nimetatud seaduses vastuolu nii Eesti põhiseaduse kui Euroopa Liidu õigusaktidega,” rääkis Tamro Baltics juhatuse liige Max Schwesig. “Lisaks asjaolule, et 2017. aasta juuniks tuleb meil seadusekohaselt võõrandada kõik apteegid, kehtib meile seaduse jõustumise hetkest ka piirang uute apteekide avamiseks, ostmiseks ning olemasolevate apteekide kolimiseks,” avas Schwesig probleemi olemust. “See on vastuolus nii ettevõtluse vabaduse kui investeeringute kaitsega.”

Benu avaldas Ravimiametile soovi avada apteek Abja-Paluojas tiheda liiklusega Valga-Pärnu maantee ääres. Rajatavasse apteeki planeeriti 60 ruutmeetril ravimi- ja tervisetoodete müügipinda ning luua kaks ametikohta.

“Avalikkuse silmis rääkisid poliitikud seadust vastu võttes ravimite kättesaadavuse paranemisest maapiirkonnas ning inimeste kaitsest, tegelikkuses piirab seadusemuudatus võimalust uusi apteeke avada,” viitas Schwesig kevadel vastuvõetud ravimiseaduse vastuolulisusele.  

Riigikogu võttis tänavu 21. mail vastu ravimiseaduse ja tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise seaduse, mille kohaselt on ravimi hulgimüüjal keelatud alates 2017. aasta juunist omada apteeke.

“Riigikogus vastu võetud seadus, mille järgi tuleb ravimite hulgi- ja jaeäri 2017. aasta suveks lahutada, nõrgendab oluliselt apteekide jätkusuutlikkust,” rääkis Benu Eesti OÜ juht Kaidi Kelt. “Meie hinnangul toob seadusemuudatus kaasa tänaste apteekide ebaseaduslikud sundvõõrandamised, vähendab apteegivaldkonna läbipaistvust andes konkurentsieelise ettevõtetele, mille omandistruktuur on ebaselge või varjatud ning võib päädida hinnatõusuga turul,” lisas Kelt.

Benu kaubamärgi all tegutseb üle Eesti 105 apteeki, mis annavad tööd kokku 370 inimesele. Mullu tehti BENU apteekidest üle 3 miljoni ostu. BENU Apteegid keskenduvad lisaks ravimite müügile ka tervise- ja heaolutoodete pakkumisele ning tervisealasele nõustamisele.

Tamro on üle 20 aasta Eestis tegutsenud rahvusvaheline ravimite hulgi ja jaemüügi kontsern, mille suuromanikuks on 23 riigis tegutsev Phoenix Group.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.