Vuntsikuu movember pöörab taas tähelepanu meeste tervisele

Aasta üheteistkümnes kuu ei ole mitte november vaid movember, mille nähtavaim osa on vuntsid, kuid lisaks maskuliinsele ilule on need vahend teadvustamaks, et mehed peavad kandma hoolt oma tervise eest ja külastama regulaarselt arsti.

Austraaliast alanud ja nüüdseks üle 30 riiki levinud heategevuslikku liikumist veab Eestis Sten Skolimowski, kelle sõnul tuleb muuta meeste ja kogu ühiskonna hoiakuid tervikuna, sest vaatamata tõsistele probleemidele, mehed pigem väldivad arsti külastamist.

"Tänase generatsiooni tõeline mees väga arsti juurde ise ei lähe. Seetõttu on Eesti täna maailmas eesnäärmevähi suremuselt üks suurema riskiga riike ja sellest on väga kahju. Eesti on piisavalt väike, et riigisiseselt erinevad muutused peaksid kiiremini jõustuma," sõnas Skolimowski.

Lisaks sõnas Skolimowski, et vuntse või vuntsisümboolikat kandes demonstreerib mees oma teadlikkust ja positiivset hoiakut ning jagab seda ka teistega.

Movembri eesmärk on olnud tõsta teadlikust riskigrupi sees mehele alates vanuses 45 ja lisaks on noorematele meestele suunatud teavitus kasvatada, arendada ja kommunikeerida teemasid mis puudutavad meeste tervist.

Movembri ametliku leheküljega saab liituda aadressil https://www.facebook.com/movemberestonia.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.