45 eurot tõrjub nohused EMOst eemale 

Põhja-Eesti regionaalhaigla pakub nohustele ja köhastele võimalust kõrva-nina-kurgu arsti jutule pääseda 45-eurose visiiditasu eest, kirjutas Postimees Tervis.

«Neid patsiente, kes pärast EMO triaaži on avaldanud soovi kasutada tasulist nina-kõrva-kurguarsti (LOR-arst) vastuvõttu, on olnud vähe,» ütles Põhja-Eesti regionaalhaigla pressiesindaja Inga Lill. Küll on aga on olnud patsiente, kes on otsustanud pöörduda siiski perearsti poole.

Lille sõnul ei ole küsimus tegelikult selles, kui palju EMOsse pöördunud inimestest kasutab tasulist LOR-arsti teenust. «See teema on seotud eelkõige EMOdes rakendatud triaažipõhimõtetega, mis peavad olema inimestele teada,» toonitas ta. Lille sõnul ei olnud tasulise visiidi võimaluse loomise eesmärk konkreetset tasulist teenust rakendada-reklaamida, vaid pakkuda erakorralist arstiabi mittevajavatele patsientidele lisavõimalust oma terviseprobleem lahendada. «See oli ja on lisavõimalus lisaks perearsti poole pöördumisele,» sõnas ta.

Alates eelmise aasta 1. septembrist palutakse kõigil Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERHi) erakorralise meditsiini osakonda (EMO) pöördunud kõrva,- nina- ja kurguvaevustega patsientidel, kes erakorralist abi ei vaja, pöörduda kas perearsti või eriarsti vastuvõtule.

Kui patsiendi kõrva-, nina- või kurgukaebused hinnatakse madalaima ehk «sinise»-triaažikategooriale vastavaks, teavitab triaažiõde patisenti tema tervislikust seisundist ning selgitab võimalusi probleemile abi saamiseks väljaspool erakorralise meditsiini osakonda.

«Sinise»- triaažikategooria alla liigitatakse enamasti need patsiendid, kellel on nohu ja/või köha; sügelustunne kurgus ja/või kuulmekäigus; kõrvavaik ja/või kõrvade lukustunne või teised kõrva-nina-kurguhaigusega seotud kaebused, mis on kestnud rohkem kui kaks nädalat ning pole vajanud ega vaja erakorralist abi.

Kui patsient soovib registreeruda tasulisele vastuvõtule regionaalhaiglas, siis broneeritakse patsiendile esimene tasuline vastuvõtu aeg, mis toimub haigla polikliinikus, mitte EMOs. Tasulise vastuvõtu hind on 45 eurot.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.