Ebolast paranenud Hispaania medõde lubati haiglast välja

Ebolast paranenud Hispaania meditsiiniõde, kes kuu aja eest nakatununa Madridi haiglasse pandi, lubati täna koju. Naine andis ka pressikonverentsi, kus rääkis, kuidas elas üle haiguse, mis võinuks lõppeda surmaga, vahendas Postimees.

Medõde Teresa Romerot tervitati pressikonverentsil aplausi ja hõisetega. Naine rääkis, et ei tea siiani täpselt, kuidas ta haiguse sai.

«Kui ma tundsin, et suren, klammerdusin mälestustesse oma perekonnast ja abikaasast, ma olin isoleeritud ja mul ei olnud mingit kontakti välismaailmaga peale telefonikõnede Javieriga (abikaasa – toim.),» sõnas Teresa.

Ta rääkis ka, kuidas tundus, et läänemaailmale ei läinud haigus tegelikult seni sugugi korda, kuni leidis aset tema nakkumine siinsamas Euroopas.

Romero oli teadaolevalt esimene inimene, kes väljaspool Lääne-Aafrika epideemiakollet Ebolasse nakatus.

Arstide sõnul sai 44-aastane Romero mitmesugust ravi, muu hulgas Ebolast paranenud inimese vereplasmat, aga ei ole teada, mis sellest tervenemisele otsustavaks sai.

Medõde oli hooldanud kahte Hispaania misjonäri, kes surid augustis ja septembris Lääne-Aafrikast naasmise järel Ebolasse.

Arstide kinnitusel ei ole Romero enam nakkusohtlik.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.