Priske vastas apteekide ühendusele: vara näidata, sest eelnõu sisu võib muutuda

Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske vastas apteekide ühenduse eile saadetud küsimusele, miks on ravimite juurdehindlust puudutav eelnõu avalikkusele suletud, et see võib veel muutuda ja arvamust saab avaldada järgmises etapis.

"Kuna ravimite juurdehindluse küsimuses valitsuse kabinetinõupidamisele esitatud dokumentide sisu puudutab probleemi võimalikke lahendusvariante ja võimaliku tulevase õigustloova akti eelnõud ehk teise dokumendi kavandi sisu, siis on  viide AvtS § 35 lg 2 p-le  2 teadlik valik ja sotsiaalministeeriumi hinnangul õiguspärane," kirjutas Priske. 

Esitatud dokumendi sisu võib valitsusliikmete aruteludes tema sõnul oluliselt muutuda, mistõttu see ei ole praegusel hetkel piisvas valmidusastmses esitamiseks avaliku arvamuse kujundamiseks. Küll aga on erialaühendustel  võimalik anda oma arvamust järgmises menetlusetapis, kinnitas ta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

9. oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

september 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.