Grippi ei leitud Eestis ka eelmisel nädalal

44. nädalal (27.10-2.11.2014) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3852 inimest, aga grippi ei leitud neist ühelgi, teatas terviseamet. 

Gripitaolisi haigestumisi registreeriti möödunud nädalal 118 korral, kuid haigestumised ei olnud seotud gripiviirusega. Laboratoorselt ühtegi gripijuhtu ei kinnitatud, peamiselt olid haigestumised seotud paragripi- , rhino- ja adenoviirustega.

Pöördunutest pooled olid lapsed. Haigestumine püsib stabiilsena, haigestumuse intensiivsus ei ole ületanud hooajale iseloomulikke näitajaid.

Nakatunute arvu osas maakondades suuri erinevusi ei ole. Vanusrühmade järgi haigestuvad enim kuni nelja-aastased lapsed.

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni  kõikides riikides. Püsivat gripiviiruse levikut veel ei täheldata, üksikud gripiviirusega seotud haigusjuhud registreeriti Bulgaarias, Leedus ja Šotimaal.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

9. oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

september 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.