Grippi ei leitud Eestis ka eelmisel nädalal

44. nädalal (27.10-2.11.2014) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3852 inimest, aga grippi ei leitud neist ühelgi, teatas terviseamet. 

Gripitaolisi haigestumisi registreeriti möödunud nädalal 118 korral, kuid haigestumised ei olnud seotud gripiviirusega. Laboratoorselt ühtegi gripijuhtu ei kinnitatud, peamiselt olid haigestumised seotud paragripi- , rhino- ja adenoviirustega.

Pöördunutest pooled olid lapsed. Haigestumine püsib stabiilsena, haigestumuse intensiivsus ei ole ületanud hooajale iseloomulikke näitajaid.

Nakatunute arvu osas maakondades suuri erinevusi ei ole. Vanusrühmade järgi haigestuvad enim kuni nelja-aastased lapsed.

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni  kõikides riikides. Püsivat gripiviiruse levikut veel ei täheldata, üksikud gripiviirusega seotud haigusjuhud registreeriti Bulgaarias, Leedus ja Šotimaal.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.