Viimase minuti meeleheitlik hüpe

Harjumaa suurim hooldusraviprojekt Keilas on kaua hinge vaakunud. Kuigi esimeste tähtaegade järgi pidanuks seal ammugi töö käima, jättis hoone veel eelmise nädala algul mahajäetud maja mulje ja silt maja seinalt, et 2015 II kvartal peaks siin olema korralik hooldushaigla, näis selle taustal naljana.

Kannatliku meelega riigiametnike, investorite ja omanike rõõmuks sai projekt möödunud nädalal päris viimasel hetkel ikkagi hoo sisse. Nüüd tuleb loota, et töödega projekti abikõlblikkusperioodi lõpuks ka valmis saadakse.

Ministeeriumi esindajate sõnul anti Keila haigla rekonstrueerimisega tegelevale PJV Hooldusravile projekti teostamiseks korduvalt lisaaega võrdse kohtlemise printsiibist lähtuvalt ning arvesse võttes seda, et projektide ellu viimisel võibki vaja olla aja- ning tegevuskavades muudatusi teha.

Võrdse kohtlemise põhimõte on kiiduväärne. Antud juhtumi juures on aga Meditsiiniuudiste seisukoha järgi tolereerimist tunda rohkem kui võiks. Nii on oht, et eurotoetuste jagamisel võetakse ebamõistlik risk. Kui PJV Hooldusravi ei oleks jõudnud ehitustegevusega 31. oktoobriks alustada ja raha oleks ümber suunatud teisele projektile, oleks uuele toetuse saajale jäänud vaid napp aasta oma projekti teostamiseks. Et Keila haigla projekt õnnestub, pole kindel veel praegugi: tööd ju alles algasid ning  3,9 miljoni suurune eurotoetus  võib Eesti jaoks ikkagi kaotsi minna. Ohumärke, mis viitavad sellele, et Keila haigla rekonstrueerimine võib PJV Hooldusravile üle jõu käia, on aastate jooksul olnud küllalt: tähtaegadest kinni mitte pidamine, maksevõlad, viivitused dokumentide esitamisel. Selget vastust, mis annab riigile kindlustunde, et PJV Hooldusravi on võimeline projekti lõpule viima, ministeerium ei andnudki.

Küsitav on seegi, kas riik oleks pidanud üldse lubama eurotoetuse n-ö maha müümist: Keila haigla projekt kiideti ju heaks ja otsustati seda ELi rahadest toetada siis, kui hoone kuulus veel PERHile. Viimane müüs aga hoone peagi koos hüvede ja kohustustega ettevõttele, kelle selja taga seisvatest erainvestoritest siiani suuremat osa avalikkus ei tea. Nagu ka seda, kas PJV Hooldusravi ikka on makse- ja investeerimisjõuline. Vastused küsimustele annab järgnev aasta. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.