Eesti meestel oleks vaja nädalas vähemalt kolme alkovaba päeva

Eesti mees elab tervena ligi 20 aastat vähem kui tema Skandinaavia sookaaslane, samas on tema sperma ühe parema kvaliteediga maailmas ja seksiga alustab ta juba 17-aastaselt.

Isadepäeva eel Tallinnas toimunud konverentsil "Meeste tervis", kus võeti luubi alla Eesti mees, jagasid arstid oma hinnanguid sellele, kuidas meie mehed oma tervisega ringi käivad, kirjutas Pealinn.

Androloogiakeskuse arst Kristjan Pomm rõõmustas kuulajaid teatega, et Eesti mehel „powerit“ jätkub ja teoreetiliselt pole meie väiksel rahval põhjust väljasuremist karta.

"Me jääme sperma kvaliteedilt TOP riikide hulka ja oleme oluliselt paremate geneetiliste näitajatega kui näiteks Norra. Parima sperma esikoht kuulub aga kindalt jaapanlastele," ütles Pomm.

Doktor Pommi sõnul on mehe seksuaaltervis tema tervise üldnäitajate määramisel väga olulisel kohal. "Mida parem on meeste sperma kvaliteet ja mida enam on spermas elujõulisi rakke, seda suurem on meeste üldine tervis ja eluiga," tõdes ta.

Kuigi looduse poolt on Eesti mehele kaasa antud geneetiliselt hea sperma kvaliteet, mis peaks pikendama ka eluiga, suudavad mehed selle teatud pahedega nagu joomine, suitsetamine ja üleliigne kehakaal tihtipeale ära rikkuda.

"Alkoholi tarvitamine on üks Eesti meeste probleem, mis põhjustab ka mitmeid haigusi. Nädalas oleks vaja vähemalt kolme alkoholivaba päeva. Sama on suitsetamisega – seegi mõjutab oluliselt meeste reproduktiivtervist," rääkis Pomm.

Lisaks toodi konverentsil välja seose kehakaalu ja tervise vahel ning räägiti haigustest mis hakkavad juba noori mehi kimbutama ning milline tõbi mehe kõige sagedamini hauda viib.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.