Perearstid ootavad sotsiaalpartneritelt vastuseid

Eesti Perearstide Selts (EPS) on otsustanud pöörduda kirjadega sotsiaalministeeriumi ja Eesti Haigekassa poole, et saada selgust, mida ikkagi peab riik silmas esmatasandi tugevdamise all ning millised saavad olema tervisekeskuste rajamiseks Euroopa struktuurfondist toetuse taotlemise tingimused.

EPS juhi Diana Ingeraineni sõnul tõdes reedel kogunenud seltsi laiendatud juhatus perearstide  hetkeseisu analüüsides, et praegu on väga keeruline ja ärev aeg. Kaheks peamiseks murekohaks on raamleping haigekassaga, mis lõppeb 31. detsembril, ning tervisekeskuste rajamise plaanid.  Ingerainen selgitas, et kuigi 2015. aastal peaks juba algama Euroopa Liidu struktuurfondist rahade taotlemine tervisekeskuste rajamiseks, ei ole siiani veel välja antud määrust toetuse taotlemise tingimuste kohta.

EPS laiendatud juhatus koostas reedesel kohtumisel kirja sotsiaalministrile, milles nad selgitavad enda seisukohti rahade taotlemise tingimuste osas. Ingeraineni sõnul näevad nemad, et  prioriteetses seisundis peaksid toetuste saamisel olema perearstikeskused, seejärel kohalikud omavalitsused, kes eelnevalt on teinud eellepingud oma piirkonnas töötavate perearstidega.

Haigekassale koostatud kirjas tuuakse aga välja see, milliseid võimalusi näeb EPS esmatasandi tugevdamiseks. Ingerainen märkis, et nende sooviks on, et iga tegevus, mis esmatasandile suunatakse, oleks eelnevalt läbi analüüsitud ja ka rahalise ressursiga kaetud.

Haigekassa esindajatega kohtuvad perearstid juba homme, et läbi rääkida raamlepingu üle. Viimaseks suureks küsimuseks on veel jäänud kvaliteedinõuded. Ingeraineni sõnul on haigekassa andnud praeguseks teada, et nad on valmis leidma keskteed enda pakutud nõuete ja perearstide soovide vahel. Ingerainen loodab, et raamleping saadakse homme paika. Eelarve osas ei saada aga selgust enne 25. novembrit, mil toimub järgmise haigekassa nõukogu.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.