Riigikogu toetas õiguskantsleri ettepanekut ravikindlustuskaitse küsimuses

Riigikogu toetas teisipäevasel istungil õiguskantsleri ettepanekut viia põhiseadusega kooskõlla ravikindlustuse seaduse § 5 lg 2 p 5, mis reguleerib ravikindlustuskaitset võlaõigusliku lepingu alusel tulu teenival inimesel.

Õiguskantsleri analüüsi järgi jääb võlaõigusliku lepinguga inimene ravikindlustuskaitseta, kui tema eest maksab riigile sotsiaalmaksu mitu tellijat, kuid ükski neist ei tee seda sotsiaalmaksu miinimumkohustuse ulatuses, mis on sel aastal 106 eurot kuus.

„Kui inimene töötab näiteks töövõtulepingute alusel ja täidab töövõtukorras tingimuse mitmele kliendile, kes kõik kokku maksavad tema eest 106 eurot, siis jääb inimene ravikindlustuseta. See tähendab, et hoolimata sellest, et inimese eest on nõutud ulatuses maks ära makstud, kindlustuskaitset ta ei saa. Seda pelgalt põhjusel, et ravikindlustuse seadus ei võimalda isiku eest tasutud sotsiaalmaksu summasid kokku liita,“ ütles õiguskantsler Indrek Teder.

Õiguskantsleri hinnangul toob see kaasa inimeste erineva kohtlemise ning ravikindlustuse seaduse vastav säte ei ole kooskõlas põhiseaduse §-ga 12.

Õiguskantsleri ettepaneku nr 30 ravikindlustuse seaduse § 5 lg 2 p 5 põhiseadusega kooskõlla viimiseks poolt oli 73 Riigikogu liiget. Sellega tegi Riigikogu sotsiaalkomisjonile ülesandeks algatada vastav seadusemuudatus.

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.