Dagmar Rüütel: Hindade refereerimine jätkub

Tänasel Meditsiiniuudiste ravimiseminaril kõneles sotsiaalministeeriumi ravimiosakonna juht Dagmar Rüütel sellest, kuidas on möödunud pool aastat võrdlusriikide ravimihindade refereerimist.

Rüütli sõnul on Eesti võrdlusriikideks Läti, Leedu ja Slovakkia. Kui Eestis maksab ravim x 10 eurot, Lätis 8, Leedus 7 ja Slovakkias 6, siis hinnakokkuleppele jõudmiseni on hüvitamise piiriks 6 eurot.

Enamik Euroopa Liidu riike kasutab sarnast ravimi hindade refereerimist. See muutub järjest populaarsemaks. Ühtlasi me vaatame ka refereeritavate riikide refereermise põhimõtteid. Slovakkia vaatleb näiteks kõigi riikide hindu ja võtab siis kolme odavaima keskmise.

Hinnakokkuleppeid oli vaja refereerimise põhjal muuta 610 juhul. 15% (91 ravimit) ületas võrdlusriikide kõrgeimat hinda.

"Selle poole aasta jooksul on muudetud 46 hinnakokkulepet (82 ravimipakendit), mis annab aasta peale u 1 miljon eurot säästu," ütleb Rüütel.

" Kaheksal juhul ei jõutud kokkuleppele ja kahel juhul on tehtud otsus ravim välja arvata soodusravimite nimekirjast. Soodustus jäi neile ravimitele, millel puudub alternatiiv," räägib Rüütel.

Need 8 ravimit olid enamasti vanad ja suhteliselt odavad ravimid.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.