Heljo Pikhof: Riik ei saa hakata ärile peale maksma 

Täna toimuval Meditsiiniuudiste ravimiseminaril rääkis plaanitavatest apteegikorralduse muudatustest riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof.

Pikhof on seisukohal, et vaatamata nurinatele ei saa apteegiturgu täiesti vabaks lasta.

Sotsiaalministeerium uuris, et kas kõik maapiirkonnad on apteekidega kaetud. Selgus, et 98% on, kuid see ei pruugi alatiseks nii jääda.

"Analüüsiti meetmeid, mis peaksid tagama maa-apteekide olemasolu. Maa-apteekide rahaline toetus, apteegitoetus, riigiapteekide loomine ja apteekide omandipiirang," räkis Pikhof.

Omandipiirang on õiguslikult võimalik. Hulgimüüjad peavad lahkuma omanikeringist 2017. aasta juuniks. Omandipiirangut ei ole võimalik kehtestada kohe ja praegu, see eeldab teatud üleminekuperioodi. Maa-apteekide säilitamiseks ja lisamiseks on vaja mingit regulatsiooni.

"Me ei saa teha sellist süsteemi, kus riik hakkab kasumit tootvale ärile peale maksma. See tuleb lahendada süsteemi sees," ütles Pikhof.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.