Hiina tervishoiusektori kiire kasv

Globaalse ulatusega konglomeraadi Johnson & Johnson juht Alex Gorsky ütles, et Hiina tervishoiusektor kasvab kaks korda kiiremini kui riigi majandus tervikuna.

„Kasvu mõttes kujutab Hiina meile suurimat globaalset võimalust,” ütles Gorsky CNBC-le. „Kui vaadata Hiina üldist tervishoiusektorit, siis see kasvab 15 protsenti aastas.”

Kolmandas kvartalis kasvas Hiina majandus võrreldes möödunud aasta sama ajaga 7,3 protsenti, mis on aeglaseim kasvutempo pärast ülemaailmset finantskriisi. Tulemus oli ka alla Hiina enda arvestust, mille järgi aastaseks kasvueesmärgiks on 7,5 protsenti, vahendas Äripäev.

Gorsky sõnul on mitmeid põhjuseid, miks tervishoiusektor nii kiiresti kasvab. „Üks on vananev rahvastik. Hiinas on umbes 150 miljonit inimest, kes on üle 65 aasta vanad, ning 20-30 aastaga kasvab prognooside järgi nii vanade inimeste arv 350 miljonini,” ütles ta. 

Vanematel inimestel on suurem vajadus meditsiini järele ning see tõstab ka nõudlust tervishoiusektoris. China Market Researchi vanemanalüütik Benjamin Cavender usub samuti, et turg võib kiire kasvu teha. „Mõned valdkonnad kasvavad väga kiiresti ja teised mitte nii kiiresti,” ütles ta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.