WHO: leegionäride haiguse puhang Portugalis on murettekitav

Leegionäride haiguse puhang Portugalis, mis on vähem kui nädalaga nõudnud viie inimese elu, on tõsine tervishoiualane eriolukord, hoiatas Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) teisipäeval.

WHO teatas, et Portugal oli teavitanud organisatsiooni leegionäride haiguse suurest puhangust Lissaboni eeslinnas Vila Franca de Xiras, avaldades muret selle võimalike mõjude üle, vahendas Postimees.

Leegionäride haigus ei levi otse inimeselt inimesele, kuid võib seda teha vee või õhukonditsioneeride kaudu - näiteks spaades.

Portugali valitsus ütles, et haiguspuhangu põhjustas tõenäoliselt bakter, mis avastati Vila Franca de Xira väetisetehase külmutussüsteemist. Keskkonnaminister Jorge Moreira da Silva ütles, et Adubose tehast kontrolliti, kas seal oli hoolimatust hooldustööde tegemisel või pandi toime mõni «keskkonnakuritegu».

Eelmisel neljapäeval tehti kindlaks esimesed 17 juhtumit ning sestpeale on registreeritud 233 juhtumit, ütles WHO kõneisik Christian Lindmeier Genfis ajakirjanikele. 38 inimest toimetati haiglate intensiivravi osakondadesse ning viis neist suri.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.