Rootsi kiirabitöötajad tahavad «märuli-parameedikute» üksusi

Kui Rootsi parameedikute ametiühing saab oma tahtmise, siis tulevikus on selle riigi osades kiirabimasinates peale vajaliku meditsiinilise varustuse ka kaitsekiivrid, kuulivestid ja gaasimaskid, vahendas Postimees.

Kiirabitöötajate ametiühingu juht Henrik Johansson on sel teemal mitmes väljaandes sõna võtnud, kaasa arvatud Svenska Dagbladet ja Dagens Medicin.

«Parameedikutel tuleb aina enam kriisiolukordades töötada. Nad on kogenud nii tulistamist kui ka noarünnakuid. Parameedikute töö on aina ohtlikum,» teatas juht.

Ta tõi näite, et sel kevadel tulistati Stockholmis kiirabimasinat.

Parameedikut nõuavad juurdepääsu ka politseiregistrile, et nad saaksid informatsiooni isikute kohta, keda kahtlustatakse vägivallas või relvade kasutamises.

Johansson lisas, et kiirabi on tihti esimesena sündmuskohal ning sageli puudub neil olukorrast ülevaade.

«Parameedikud ei saa inimelusid päästes oodata politseid olukorda kontrollima. Politsei ootamine võib tuua kaasa inimelude kaotusi,» jätkas juht.

Parameedikute organisatsioon nõuab, et kiirabis loodaks niinimetatud taktikalised üksused, mis tulevad toime väga ekstreemsetes olukordades ning neil oleks olemas vajalikud kaitsevahendid nagu politseil.

Johansson ei täpsustanud kui palju selliseid «märuliparameedikute» üksusi vaja oleks.

«Meie miinimumnõudmiseks on, et parameedikud saaksid vähemalt kuulivestid ja kaitsekiivrid,» lisas asjatundja.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.