ITKs tähistatakse enneaegse sünni päeva

Ida-Tallinna Keskhaigla tähistab täna piduliku koosviibimisega ülemaailmset enneaegse sünni päeva ning tänab ühtlasi emapiimadoonoreid, kes on 5 aasta jooksul annetanud meie emapiimapanka kokku üle 660 liitri rinnapiima, teatas haigla.

 Aastate jooksul on enneaegsete laste sündide arv jäänud samaks – see moodustab umbes 7-9% kõikidest elusalt sündinud lastest.

Enneaegse sünni päeva eesmärgiks on enneaegselt sündinud laste, nende vanemate ja lähedaste toetamine, nende murede, probleemide ning vajaduste teadvustamine ühiskonnas ning lahenduste leidmine.

Ida-Tallinna Keskhaiglas tähistatakse ülemaailmset enneaegse sünni päeva esimest aastat. Ühtlasi on üritus tänuavaldus emapiimapanga doonoritele. ITK-s paikneval Baltikumi ainsal emapiimapangal on igal aastal umbes 30 doonorit, eelmisel aastal annetati 220 liitrit rinnapiima. Sel aastal täitus emapiimapangal 5 tegutsemisaastat.

Neonatoloogia osakonna juhataja Annika Tiit kinnitab, et tänulik ollakse iga koguse eest, sest näiteks 1 kg kaaluv pisike sööb esimesel elupäeval vaid 10 ml ehk 1 ml korraga. „Kogu maailmas on see nii, et igas keskuses, kus ravitakse väga väikeseid enneaegseid beebisid, kasutatakse nende toitmiseks esimestel päevadel vajadusel doonori rinnapiima. ITK on loonud meil sündinud lastele Baltikumis ainsana selle suurepärase võimaluse ning oleme selle üle uhked. Soodustame just emapiimaga toitmist ning on heameel tõdeda, et 86,6% enneaegsetest lastest saab haiglast koju pääsedes just emapiima,“ rõõmustab emapiimapanka juhtiv Annika Tiit.

ITK ja MTÜ Enneaegsed Lapsed on pidupäevaks kutsunud Nele-Liis Vaiksoo ja Uku Suviste kontserti nautima enneaegsete laste vanemad, meditsiinitöötajad, lapsevanemad, kes viibivad haiglas oma lapse haiguse tõttu ning rinnapiima doonorid, kellel endal on olnud enneaegne laps. Tervitussõnad lausub juhatuse esimees Ralf Allikvee, tänuloengu peab neonatoloogia osakonna juhataja Annika Tiit ning sõna võtab MTÜ Enneaegsed Lapsed esindaja. Vahetame muljeid, meenutusi, samuti rõõmustame edusammude üle.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.