Kruuse: tõhustame meetodeid, et kõik lapsed jõuaksid hambaarsti juurde

Tervise- ja tööminister Urmas Kruuse ütles Riigikogu infotunnis Riigikogu liikme Peeter Laursoni küsimusele vastates, et ligi 30 protsenti lastest, kellele on tagatud tasuta hambaravi, ikkagi ei jõua hambaarsti juurde ning töö selle olukorra muutmiseks käib.

Minister tõdes, et suuhügieen Eesti rahva tervise osana on ääretult oluline küsimus. „Sellel suvel oli see teema haigekassa nõukogus väga teravalt üleval ja seal koorus välja kaks väga olulist formaati. Esimene formaat oli see, et vaatamata sellele, et lastele on tagatud tasuta hambaravi, on ligi 30% sellest ikkagi tegelikult väljas. See tähendab seda, et me tõhustame meetmeid ja oleme võtnud ette samme, selleks et kõik lapsed jõuaksid hambaarsti juurde ja saaksid tasuta hambaravi,“ rääkis Kruuse infotunnis.

Teine oluline osa on tema sõnul seotud eakatega. „Minu arvates tänane süsteem, mis puudutab ainult kolme aasta jooksul kasutatud kompensatsiooni proteesidele, ei õigusta ennast ja peab tulevikus muutuma,“ ütles minister.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.