Uue ravimi väljatöötamise kulud on kahekordistunud

Uue ravimi väljatöötamine ja turuletoomine maksab tootjatele röögatud 2,56 miljardit dollarit. Võrreldes 11 aasta tagusega on uue uuringu kohaselt hind enam kui kahekordistunud.

Kõrgem hind tuleneb laialdasematest ja keerulisematest kliinilistest uuringutest ning samuti sellest, et üha enam ravimeid kukub arendamise käigus läbi, selgitavad teadlased.

USA Toidu-ja ravimiametit süüdistatakse mõnikord kulude liigses suurendamises eelkõige seetõttu, et uute ravimite läbivaatamine võtab nii kaua aega, selgub Tufts Center uuringust, vahendab Äripäev.

“Ravimite väljaarendamine jääb kulukaks hoolimata farmaatsiatööstuse ja biotehnoloogia ettevõtete jätkuvatest pingutustest ohjeldada kasvavaid uuringute ja arengute kulutusi,” sõnas uuringukeskuse majandusosakonna juht Joseph DiMasi.

Ravimi- ja biotehnoloogia ettevõtted on sattunud seadusandjate ja kindlustusfirmade surve alla õigustamaks oma tootmisele kuluvaid kulutusi.

Tufts Center’i 2003. aasta hinnangu kohaselt kulus uue ravimi tootmiseks 1,04 miljardit dollarit, see summa on tänaseks kahekordistunud.

Arenduskulud  ei lõppe tihtipeale aga isegi ka peale ravimi heakskiitmist. USA Toidu-ja ravimiamet võib nõuda ka uusi uuringud, saamaks rohkem andmeid ravimi turvalisusest ja efektiivsusest. Sellised uuringud lisavad ravimite maksumusele vee keskeltläbi 312 miljonit dollarit, kasvatades ravimi väljatöötamise hinna 2,78 miljardi dollarini, kinnitab uuring.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.