Naine nõuab väidetava ravivea eest haiglalt suurt kahjutasu

Aastaid meditsiini valdkonnas töötanud naine hageb Põhja-Eesti Regionaalhaigla väidetava ravivea eest ja nõuab 53 000 eurot. Hagid haiglate vastu on haruldased ning sotsiaalministeerium kaalub uut ja põhimõtteliselt üsna erinevat ravikahjude hüvitamise süsteemi, mis oleks kohtuväline ja mittesüüline.

2009. aasta 12. jaanuaril jalutas 17 aastat Rakvere haiglas kirurgiaosakonnas õde-perenaisena töötanud Inga Täär koeraga, kuid kukkus musta jääga kaetud teel ning murdis käeluu. Kuna tegemist oli nii tõsise luumurruga, et seda ei saanud Rakvere haiglas opereerida, siis viidi naine Tallinna haiglasse. Seal paigaldati käe sisse metallplaadid, et luu fikseerida, vahendas ETV saade "Pealtnägija".

Alates sellest ajast on Tääri opereeritud 16 korda. Pärast esimest operatsiooni tundis naine end hästi ning ta sai kiiresti haiglast välja. Tema õlavarre sisse paigutati fiksaator ehk metallplaat ja kaasa anti võimlemisplaan, mille järgi pidi ta kohe aktiivselt hakkama harjutusi tegema.

Täär järgis harjutusplaani täpselt, kuid tuli välja, et selline füsioteraapia pärast esimest operatsiooni oli viga, sest naine tundis, et metallplaat käes ei olnud enam nii kindlalt paigal ja ta pöördus uuesti arstide poole.

Arstid avastasid, et kruvid, mis kätte kinnitati, olid tulnud lahti. Tääri sõnul pidi see juhtuma võimlemise käigus, sest uuesti kukkunud ja muud moodi käele viga ei teinud ta ei olnud. Haigla vaidleb sellele aga vastu, öeldes, et uus kukkumine pidi olema, sest metallkruvi oli purunenud ja väändunud ning muul moel ei saanud see juhtuda.

Asi kasvas lumepallina ning tänaseks on operatsioone ja protseduure rohkem, kui ükshaaval üle lugeda jõuab.

Loe edasi ERR uudistest

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.