Tuberkuloosi diagnoosimine on muutunud raskemaks

Kuna tuberkuloosi (TB) haigestumus Eestis langeb, siis ravijuhte jääb vähemaks ja neid on raskem diagnoosida.

Haavatavate gruppide patsiendid pöörduvad ise abi saamiseks liiga hilja meditsiiniasutustesse. Tundliku tekitajaga kopsu-TB vormiga patsientidest ei alustanud 2012. aastal ravi (st suri enne ravi algust või esimese ravikuu jooksul) ligi 11% haigetest, selgub Tervise Arengu Instituudi statistikast.

Samas neist, kes alustas TB ravi, paranes 85,5%. Ravimresistentse TB korral ei jõudnud näiteks 2011. aastal uutest TB-juhtudest 12,5% ravi alustada. Ravi alustanutest paranes aga pea 62%.

Tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaasis uuendati tuberkuloosiregistri täpsustatud andmed ravitulemustest nende patsientide kohta, kes alustasid oma tuberkuloosiravi 2010-2013 - http://goo.gl/dhTTuw (uuendatud tabelid TB71-72, muutused ainult MDR juhtudes). Samuti on parandatud HIV-positiivsete tuberkuloosijuhtude 2013. aasta andmeid - tabelid TB60 (http://goo.gl/X25uyn), TB61 (http://goo.gl/Ndqdt3).

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.