Apteekrid ootavad riigilt digiretsepti täiendamist

Eesti Apteekide Ühendus, apteekrite liit, farmaatsia selts ja proviisorite koda saatsid läinud nädala lõpuls sotsiaalministeeriumile, haigekassale ja E-Tervise SA-le ettepanekud digiretsepti süsteemi muudatuste tegemiseks.

Valdavat osa Eesti apteekidest ja apteekritest esindavad organisatsioonid edastasid läinud neljapäeval, 20. novembril oma ettepanekud digiretseptil kuvatud andmete muudatuste osas.

Apteekrite ettepanekud on järgmised:
1. haiguste diagnoosikoodi kuvamine digiretseptil, nagu see on täna paberretseptil;
2. vähemalt viimase aasta jooksul väljaostetud ravimite näitamine, sellest oleks abi kõrval- ja koostoimete vältimisel ning ravijärgimuse parandamisel;
3. võtta kasutusele patsiendi ravimileht retseptikeskuses, millel on alati viimane seis patsiendi kasutatavatest ravimitest – seda toetab ka Eesti Perearstide Selts;
4. luua infokanal apteekri ja arsti vahelise suhtluse tõhustamiseks retseptikeskuses, et varakult tuvastada ja lahendada ravimite kasutamisega seotud probleemid.

Pöördumiskirjas märgitakse, et toodud muudatused on vajalikud, et parandada patsientide eesmärgipärast ja ratsionaalset ravimikasutust, tõhustades apteegis vajaliku ravimiteabe edastamist patsientidele ning vähendades ravimi- kasutusega seonduvaid probleeme.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.