Tervisetehnoloogiate konverentsil tutvustatakse nutikat spetsialiseerumist

Sel nädalal, 27. ja 28. novembril algusega 9.30 toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses konverents „Nutikas spetsialiseerumine – tervisetehnoloogiad", mis toob kokku valdkonna juhtivad spetsialistid Eestist ja mujalt Euroopast. Üles astuvad ka Tartu ülikooli teadlased.

Konverentsi eesmärk on arutleda tervisetehnoloogiate üle nutika spetsialiseerumise ja tehnoloogiasiirde vaatenurgast, anda ülevaade valdkonna parimatest praktikatest ning tehnoloogia arenduskeskustest.

Tartu ülikoolist esinevad arendusprorektor Eerik Puura, kes tutvustab teadustulemuste rakendamist ülikooli praktikas ja rakubioloogia professor Toivo Maimets, kes esitleb vähiuuringute TAK-i kogemust. Rahvusvahelise ettevõtluse professor Urmas Varblane räägib akadeemiku nägemusest, milline peaks olema edukas tehnosiire. Konverentsil löövad kaasa veel erinevate ülikoolide teadlased, biotehnoloogia valdkonna ettevõtjad, valdkondlike tehnoloogia arenduskeskuste esindajad ning spetsialistid välismaalt.

„Tervisetehnoloogia on tähtis valdkond mitte ainult Tartu jaoks, kus selle sektori ettevõtted tugevalt arenevad, vaid kogu Eestile,“ ütles Tartu linnapea Urmas Klaas. „Meil on selles valdkonnas tugevad eeldused, mida tasub ära kasutada. Loodame, et konverents aitab tõmmata tervisetehnoloogiale ka laiemat ühiskondlikku tähelepanu.“

„Konverentsil arutletakse küll ka Eesti tervisetehnoloogia ettevõtete praeguse seisu ja tuleviku teemadel laiemalt, kuid ennekõike Eesti teadusmahuka ettevõtluse edasise arengu ja strateegilise rahastamise kontekstis,“ selgitas Tartu biotehnoloogia pargi juhataja Andrus Tasa. „Küsime, mida tähendab ettevõtetele reaalselt see, kui strateegiliselt oluliseks peetakse fookust tehnosiirdele ja nutikale spetsialiseerumisele.“

Konverentsi töökeelteks on eesti ja inglise keel, soovi korral on võimalus kasutada sünkroontõlget. Vaheaegadel on võimalik tutvuda Eesti teadmus- ja tehnoloogiasiirde tugiorganisatsioonidega ning Euroopa teadmussiirde võrgustike infolaudadega.

Konverentsi ajakava.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.