Uuring: Ameeriklased kipuvad läätsesid väärkasutama

Värske uuringu järgi käib igal aastal ligi miljon ameeriklast arsti juures sarvkesta haavandite ja teiste kontaktläätsedega seotud haiguste tõttu. Raskematel juhtudel võib selliste haiguste tõttu lausa pimedaks jääda, vahendas Postimehe terviseportaal.

Uuringu autori doktor Jennifer Cope’i sõnul võivad uurigu tulemused probleemi isegi alahinnata, sest teadlased arvestasid arstide ja erakorralise meditsiini poole pöördumisi ning jätsid välja patsiendid, kes käisid optometristi juures, vahendab menshealth.com.

«Need visiidid meie uuringu andmetes ei kajastunud, kuid on väga tõenäoline, et inimesed pöördusid silmadega tekkinud probleemide korral ka sinna,» rääkis ta.

Kui inimene ei puhasta kontaktläätsi korralikult, võivad kogeneda sinna bakterid, seened, amööbid või viirused, mis võivad põhjustada silmahaigusi.

Sageli saavad läätsedest pisikumagnetid inimeste kiire elutempo tõttu. «Pideva kiirustamise tõttu kiputakse kõiki asju üle jala tegema ning nii juhtubki, et ka läätsi ei puhastata korralikult,» ütles Cope.

Paljud inimesed proovivad läätsede kandmise aega venitada: päevaseid läätsi kantakse kaks päeva, kahenädalasi läätsi kolm nädalat. Just selline käitumine aitab bakteritel paljuneda.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.