Tänavsuu fond korraldab heategevuskonverentsi

Sel reedel, 28. novembril toimub Tallinna Swissotelis omalaadne ja ilmselt esmakordne heategevuskonverents Eestis: "Heategija – riik või inimene?", mida korraldab SA Hille Tänavsuu Vähiravifond "Kingitud elu".

Konverentsile koguneb „raskekahurvägi“ Eesti heategijaid, visionääre, ettevõtjaid, poliitikuid, arste, juhte jt. Konverentsil esinevad Toomas Paul, Jaak Aaviksoo, Maris Jesse, Hans H. Luik, Toivo Tänavsuu, dr Peeter Padrik ja Tanel Ross. Innustavaid lugusid räägivad igapäevased heategijad nagu SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv ning MTÜ Oleviste Hoolekanne juhatuse liige Riina Solman. Konverentsi avab sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt ja päeva juhib näitleja Märt Avandi. Ettevõtjad Kristjan Rahu, Märt Vooglaid ja Märt Haamer jagavad, kellele ja miks nemad head teevad.

Suurejoonelisel heategevuskonverentsil mõtiskletakse heategevuse üle – kuidas, kellele ja miks teha head, ning kes peaks olema suurem heategija – riik või inimene? Üritus on tasuta, kuid sissepääsu juures saab teha heateo, annetades vähiravifondi "Kingitud elu" aitad vähihaigetel osta hädavajalikke ravimeid ja kingid neile lisa elupäevi. Annetusi saab teha sularahas või pangakaardiga ning samuti pangaülekandega. Lisainfo: www.kingitudelu.ee.

Päevakava:

Konverents “Heategija – riik või inimene?”

Päeva modereerib Märt Avandi

10:00  Hommikukohv

10:30  Sotsiaalkaitseministri Helmen Küti avasõnad

10:40  „Vähihaigete tugisüsteem onkoloogi pilgu läbi. Päris inimeste lood“ - dr Peeter Padrik (Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliiniku direktor)

11:00  „Kuidas tegi headus vannist maja - Kaido lugu“ - Sandra Liiv (SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi tegevjuht)

11:20  „Saladus kui eliidi relv. Ajakirjanduse vägikaigas võimuga“ - Hans H. Luik (Ekspress Grupi suuromanik)

11:40-12:40  Lõuna Swissoteli kokkadelt 

12:40  „Riik peaks olema suurim heategija – kas tõesti?” - Jaak Aaviksoo (Riigikogu liige, endine haridus- ja teadus- ning kaitseminister, Tartu Ülikooli rektor aastatel 1998-2006)

13:00 „Maksa või sure? Ühe loo kurb lõpp sai suureks õnnistuseks” - Toivo Tänavsuu (SA Hille Tänavsuu Vähiravifond „Kingitud Elu“ asutaja ja juhataja, Eesti Ekspressi ajakirjanik)

13:20  „Teeme head – aitame haigekassat!” - Maris Jesse (Tervise Arengu Instituudi direktor)

13:40 „Aga miks haigekassa ei toeta?! Ravikindlustuse toimimisloogikast” - Tanel Ross (Eesti haigekassa juhatuse esimees)

14:00  Jalasirutuspaus

14:15 „Nähtav heategevus ja heategevus näitamiseks“ - Toomas Paul (vaimulik, teoloog,   kiriku- ja kultuuriloolane)

14:35  „Toatäis maitsvaid suupisteid ehk kuidas ma ühiskonna kodutuid abistama sain?“ - Riina Solman (MTÜ Oleviste Hoolekanne juhatuse liige)

14:55-15:30   Ettevõtjate diskussioon teemal „Kellele, miks ja kuidas teha head?”

Arutlevad: Kristjan Rahu (Utilitas)

Märt Haamer (Overall Eesti)

Märt Vooglaid (Manutent)

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.