Tuberkuloosi haigestumus langeb, kuid seda on raskem diagnoosida

2003. aastaga võrreldes haigestus mullu Eestis tuberkuloosi poole vähem inimesi. Kuna tuberkuloosi haigestumus langeb, siis ravijuhte jääb vähemaks, kuid neid on ka raskem diagnoosida, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Tervise Arengu Instituudi statistika kohaselt tulevad riskigruppi kuuluvad patsiendid tihti arsti juurde liiga hilja. Näiteks 2012. aastal ei alustanud tundliku tekitajaga kopsutuberkuloosi vormiga patsientidest ravi ligi 11 protsenti. See tähendab, et need inimesed surid enne ravi algust või esimese ravikuu jooksul. Samas neist, kes alustasid tuberkuloosiravi, paranes 85,5 protsenti.

Ravimresistentse tuberkuloosi korral ei jõudnud 2011. aastal ravi alustada 12,5 protsenti haigestunutest. Ravi alustanutest paranes aga pea 62 protsenti.

Aastal 2013 registreeriti tuberkuloosiregistris 286 tuberkuloosijuhtu, neist 225 olid uued. Noorim haigestunu oli 1-aastane, vanim 102-aastane. 67 protsenti haigestunutest on mehed.

Kõige enam nakatuvad tuberkuloosi mehed, perekonnaseisu järgi vaadates nii vallalised kui abielus ja vabaabielus olevad mehed (2013. aasta andmed). Ühtlasi torkab statistikast silma, et kõige rohkem on nakatumisjuhtumeid kesk- ja keskeriharidusega meeste hulgas.

Vaata ka graafikuid ERRi lehelt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.