Tallinnas peavad nõu e-tervise eksperdid

Homme, 27. novembril kell 10-15 leiab Tallinna Lauluväljaku klaassaalis aset SNOMED CT ja openEHR teemaline seminar, kus tutvustatakse süstematiseeritud meditsiiniterminoloogiat SNOMED CT ja platvormi openEHR, mida kasutatakse paindlike e-tervise süsteemide arendamiseks. Seminari juhatab E-tervise Sihtasutuse juht Raul Mill.

Seminar keskendub tervishoiuteenuste kvaliteedi parandamise võimalustele tervist ja ravi puudutavate andmete kogumisel ja edastamisel.

Seminaril esinevad Euroopas hinnatud SNOMED CT ja openEHR-i eksperdid:

Anna Adelof organisatsioonist IHTSDO – (International Health Terminology Standards Development Organisation ), mis on meditsiiniterminoloogia  SNOMED CT ametlik esindaja maailmas;

Anabela Santos Portugalist, räägib SNOMED CT rakendamisest oma riigi allergia andmete kogumise näitel;

Thomas Beale, ettevõttest Ocean Informatics, kes on tihedalt  olnud seotud openEHRi arendamisega.

Lisaks teoreetilisele osale tutvustavad esinejad ka seniseid kasutusel olevaid  praktikaid.

Seminari teises pooles toimuvad Eesti ekspertide osavõtul töötoad, mille raames arutletakse SNOMED CT ja openEHR-i rakendamise võimaluste üle Eestis.

Eesti E-tervise Sihtasutus on SNOMED CT katusorganisatsiooni IHTSDO liige alates 2010. aastast. Lisainfo aadressil: http://www.ihtsdo.org/

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.