Viimast päeva: kes on meditsiinimõjutaja 2014? Aita valida siit!

Veel viimased päevad on võimalik valida tänavuse aasta kõige mõjukam meditsiinipersoon. 

Meditsiiniuudiste toimetus valib meditsiinimõjutajat seitsmendat aastat. Eelmise aasta võitjaks osutus piiriülese tervishoiu Eestis käivitamise eest sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna juhataja Heli Paluste. Aasta enne teda aga arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa: üks, kelle õlul oli streigikorraldus. 

Valimine on anonüümne ja kiire - andke oma hääl ühele inimesele, kes Teie arvates on olnud kõige mõjukam. Tulemused avaldame 16. detsembril Meditsiiniuudiste paberlehes ja konverentsil Meditsiin 2015.

Tänavused kandidaadid on:

1. Heljo Pikhof, riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees. Apteeke ja senist ravimimüüki Eestis raputavate seaduseelnõude eest vastutaja.

2. Katrin Rehemaa (Eesti Arstide Liidu peasekretär) ja Andres Kork (Eesti Arstide Liidu president). Jõulised tegevused arstkonna ja meedikute palga- ja töötingimuste asjus.

3. Toivo Tänavsuu, SA Hille Tänavsuu Vähiravifond asutaja ja juht. On suutnud efektiivselt aidata inimesi, kes poleks haigekassa kaudu seda abi saanud. Sel reedel toimub tema fondi korraldusel esinduslik heategevuslik konverents.

4. Erve Sõõru, somnoloog ja pulmonoloog. Tänu temale ja kolleegidele, kellest üks on varalahkunud Mae Pindmaa, on Eestis hakatud tõsiselt rääkima uneprobleemidest. Eesti Unemeditsiini Selts oli  septembris toimunud üle 1500 osavõtjaga Euroopa Uneuuringute Assotsiatsiooni 22. kongressi võõrustaja.

5. Tõnis Karki, Tartu Ülikooli arstiteaduskonna õppeprodekaan. Tema juhtimisel on käivitunud arstiõppe reform, mis viimase aasta jätab praktika jaoks.

6. Tõnis Allik, Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees. On haiglate võrgustumisel näidanud üles suurt aktiivsust. Mitmed väikehaiglad on juba saanud reaalset tuge ja abi PERHi arstidest.

7. Diana Ingerainen, Eesti Perearstide Seltsi juht. Tema juhitav selts on aktiivselt kätte võitnud perearstidele uusi võimalusi ja õigusi.

8. Ülle Ernits, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor. Tema koos Tartu Tervishoiu Kõrgkooli juhi Anneli Kannusega on korduvalt juhtinud tähelepanu õdede kriitilisele olukorrale.

9. Tanel Ross, Eesti Haigekassa juhatuse esimees. Tänavu sõlmiti haigekassaga teenuselepingud uute reeglite alusel, mis jättis väga paljud senised partnerid löödult ukse taha.

10. Ülle Rebane, Eesti Apteekrite Liidu esinaine. Teinud suure töö proviisor-apteekrite esindajana nende õiguste eest seismisel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.