Eesti saadab Sierra Leonesse Ebola tõkestamiseks desinfitseerimisvahendeid

Eesti saadab koostöös Ühendkuningriigiga Sierra Leonesse käte antiseptikumi ja meditsiinilist vedelseepi, et tõkestada Ebola edasist levikut Lääne-Aafrikas, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Välisminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul võimaldavad Eesti saadetavad desinfitseerimisvahendid luua turvalisema keskkonna kõikidele vabatahtlikele, kes keskustes patsientide eest hoolitsevad ning ka kõikidele neile, kes keskustest abi otsivad.

“Eesti on tänavu panustanud ebola-vastasesse võitlusse 370 000 euroga,” ütles Pentus-Rosimannus. “Oleme valmis ka täiendavalt toetama ebola leviku tõkestamist,” lisas ta.

Maailma terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on novembri lõpu seisuga registreeritud 15 935 Ebola viirushaiguse juhtu, neist 5689 juhul lõppes haigestumine surmaga.

Välisministeeriumi väljakuulutatud piiratud taotlusvooru tulemusena saadetakse Sierra Leonesse ettevõtte Chemi-Pharm desinfitseerimisvahendid. Eesti rahastas toodete ostmist 40 000 euroga. Eesti teeb desinfitseerimisvahendite saatmisel Sierra Leonesse tihedat koostööd Ühendkuningriigi Rahvusvahelise arenguabi osakonnaga (Department for International Development – DFID).

Kokku on Eesti sel aastal panustanud ebolavastasesse võitlusse 370 000 euroga. Kaks annetust on tehtud Maailma terviseorganisatsiooni kaudu: kevadel 10 000 eurot ning sügisel 50 000 eurot.

Lisaks panustas Eesti oktoobris ÜRO peasekretäri asutatud ebola tõrjefondi 40 000 eurot ning 230 000 eurot ebola-vastaseks võitluseks Lääne-Aafrikas ÜRO humanitaarasjade koordineerimisbüroo (OCHA) kaudu.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.