Venelased käivad Eestis sünnitamas parema suhtumise pärast

Venelased käivad üha tihedamini Eestis sünnitamas, kirjutas Õhtuleht, sest siinsetes raviasutustes on suhtumine patsienti parem kui kodumaal.

Stepan oli kõigest paar tundi vana, kui Lõuna-Eesti haigla palatis tehti temast passipilt. Et ema-isa saaksid dokumendid korda ajada ning koju Pihkvasse tagasi minna.

Nädal tagasi said Vene kodanikud Irina ja Sergei Lõuna-Eesti haiglas lapsevanemateks – Irina sünnitas 55 cm pikkuse ja 3,7 kg kaaluva terve poisslapse, kes sai nimeks Stepan.

Irina ja Sergei elavad Pihkvas. Kuna nende sõpruskonnas on kõik sünnitamas käinud Eestis – kes Tartus, kes Põlvas, kes Võrus –, siis otsustasid nemadki sõprade eeskujul oma lapse just nimelt siin ilmale tuua. Viimati said ühed nende sõbrad lapsevanemateks tänavu aprillis.

Üsna sageli on nii, et kui Venemaa kodanikud tahavad Eestisse sünnitama tulla, siis teevad nad enne meie haiglates ringkäigu. Vaatavad kohad üle, näiteks Tartus, Põlvas, Võrus, ja siis otsustavad.

Irina ja Sergei säärasel tuuril ei käinud. Nad leidsid internetist infot Lõuna-Eesti haigla kohta, seejärel suhtlesid haigla kommunikatsioonijuhiga ning tulid Võru valda Meegomäe külla kohapeale tutvuma. Ja otsus oligi tehtud.

Pikemalt Õhtulehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.